Medību saimniecības attīstības fonda vienošanās Nr. 24-00-S0MSF02-000004
Pētījuma uzdevumi:
- Izplatības karšu veidošana, kombinējot vilku sastopamības, nomedīšanas rezultātu, demogrāfiskās struktūras, ģenētiskās un radniecības struktūras, barošanās apstākļu (savvaļas pārnadži) un mājdzīvnieku postījumu datus. Kartes balstītas 10 × 10 km nacionālajā, kā arī starptautiskiem ziņojumiem izmantojamā kvadrātu tīklā.
- Datu grafiskā analīze, nosakot, cik tālu no vilku nomedīšanas vietām un cik ilgā laika periodā pirms un pēc nomedīšanas notikuši uzbrukumi mājdzīvniekiem. Analīzei un modeļa istrādei primāri tiks izvēlēti VMD pieteiktie lielākā apjoma postījumi.
- Vilku nomedīšanas limita izpildes gaitas salīdzinājums ar citu limitēto medījamo sugu (pārnadžu) limita izpildi atttiecīgajā medību sezonā kā sabalansētas medību slodzes rādītājs.
- Radniecības struktūras izpēte viena vecuma vilku grupās (paaudzēs) un radniecīgo indivīdu īpatsvara noskaidrošana saistībā ar populācijas kopējā lieluma un teritoriālās struktūras dinamiku. Radniecīgo genotipu izmantošana vilku baru (reproduktīvi pāru) skaita identificēšanai.
- Uz 10 × 10 km kvadrātu vienībām balstītu plašāku teritoriju (valsts reģionu) izdalīšana, kurās, pamatojoties uz ilglaicīgi labvēlīgu vietējās populācijas raksturojumu (izplatība, demogrāfija, radniecība, barošanās iespējas, paredzams konfliktu līmenis) saglabājams iepriekšējais lielākais pieļaujamais nomedījamo vilku skaits.
- Uz 10 × 10 km kvadrātu vienībām balstītu plašāku teritoriju (valsts reģionu) izdalīšana, kurās lielākais pieļaujamais nomedījamo vilku skaits nav jānosaka un atļautajā termiņā var adaptīvi reaģēt uz konfliktu pieaugumu, ja saglabājas labvēlīgs populācijas stāvoklis valstī kopumā.
- Izpētes materiāla, metožu, rezultātu un vilku aizsardzības un apsaimniekošanas adaptīvākas sistēmas iespēju izvērtēšana sadarbībā ar par medību procesa un savvaļas sugu aizsardzības uzraudzību atbildīgajām institūcijām.